News - Misyjne Koło Wolontariatu

Strona Główna Akcje Filmiki Galeria O Nas Piosenki Czytelnia Księga Gości Padziernik 19 2018 08:26:03
Niedziela Misyjna
Dzisiaj po raz kolejny obchodziliśmy Niedzielę Misyjną. Taki dzień jak dzisiaj jest dla naszego Misyjnego Koła wyjątkowy. Zawsze staramy się aby inni mogli również go tak głęboko przeżyć dlatego jesteśmy odpowiedzialni za oprawę liturgiczną. We wprowadzeniu zaznaczyliśmy iż każdy z nas od momentu chrztu świętego staje się misjonarzem i że to nasze czyny, a nie tylko słowa mają innych pociągać do Chrystusa. Wspomnieliśmy także o naszych rówieśnikach na innych kontynentach, którzy cierpią z powodu wojen i głodu i to właśnie za nich modliliśmy się szczególnie podczas Mszy Świętej. W darach zanieśliśmy wyjątkowy różaniec zrobiony z kamieni, pochodzący z miasteczka Malula w Syrii, w którym do dzisiaj używa się języka aramejskiego którym posługiwał się sam Pan Jezus. Rysunek wykonany na Archidiecezjalny Konkurs Misyjny zorganizowany w naszej Szkole " Mój szkolny kolega z Syrii i Libanu" oraz rysunek dziecka z Syrii na którym jest przedstawiony gołąb trzymający w dzióbku gałązkę oliwną wyrażający pragnienie pokoju.

Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic
Archidiecezjalny konkurs misyjny.
Zachęcamy do przeczytania artykułu na temat konkursu ogłoszonego w naszej Szkole, związanego z Tygodniem Misyjnym.
http://misyjne.pl/misja/konkurs-na-tydzien-misyjny-czyli-o-dzieciach-z-syrii-libanu/
Rysunki dzieci z Syrii.
Dzisiaj podczas naszego kolejnego spotkania mogliśmy zobaczyć rysunki dzieci prosto z Syrii. say cheese!Przygotowujemy się do kolędników misyjnych już wcześniej abyśmy mogli jak najlepiej poznać środowisko życia naszych rówieśników z Bliskiego Wschodu. Widzieliśmy na rysunkach z jak wielką tragedią spotykają sią oni w życiu codziennym: głód, bieda, wojna, jakie mają marzenia. Dotyczyły one najczęciej pragnienia pokoju. Rysunki były opisane w języku arabskim więc poprosiliśmy naszego szkolnego kolegę z Iraku aby nam je przetłumaczył. Potem każdy z nas próbował napisać choć jeden wyraz w tym języku. Nie było to takie proste. Aiham oceniał nasze wysiłki i próbował zgadnąć co napisaliśmy, nie mogę zrozumieć jak możemy pisać w języku arabskim od lewej do prawej. Na koniec sam napisał parę słów i przetłumaczył. Nie mogliśmy się nadziwić jak sprawnie mu poszło to pisanieclapImage and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Rok szkolny 2017/18
Dzisiaj rozpoczęliśmy spotkania w roku szkolnym 2017/18. Jak zwykle czas upłynął nam na wspólnych rozmowach i poznawaniu świata misyjnego. Było wiele śmiechu i dzielenia się swoimi przeżyciami. Jesteśmy pełni zapału i gotowości do niesienia pomocy tym najbardziej potrzebującym..
Image and video hosting by TinyPic
300 lecie koronacji obrazu Matki Boskiej Cz�stochowskiej.

Już w najbliższy piątek będziemy obchodzili bardzo ważną rocznicę 300 lecia koronacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Dziękujemy Bogu za dar naszej Matki i Królowej.

Image and video hosting by TinyPic

Obraz wykonany specjaln� technik� podarowany nam przez s.Renat� z Republiki �rodkowo Afryka�skiej

.

Spotkanie z Misjonarzem.

W czerwcu mieliśmy okazję spotkać się z zaprzyjaźnionym z naszym Kołem Misyjnym o. Andrzejem Dzida Werbistą. Był to czas pełen radościlol, mogliśmy usłyszeć o kraju w którym schroniła się Święta Rodzina czyli Egipcie gdzie obecnie przebywa na misji o.Andrzej. Zobaczyliśmy jak trudna jest nauka języka arabskiego, widzieliśmy Pismo Święte czytane od tyłu ponieważ przetłumaczone zostało na język arabski. Oglądaliśmy papirusy, które pod wpływem uprzedniego naświetlania zmieniały obraz w ciemności. Pomodliliśmy się także za mieszkańców Sudanu Południowego w którym nieustannie toczy się wojna. Na samym końcu poprosiliśmy Ojca o autograf, a On każdemu z nas napisał osobistą dedykację czym byliśmy niezmiernie wzruszeni.Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic

Życzenia wielkanocne.
Życzymy wszystkim miłości, radości i nadziei jakiej doświadczyła Maria Magdalena na widok Zmartwychwstałego Jezusa.

 

Image and video hosting by TinyPic

 

Piękny zwyczaj w jednym z kościołów afrykańskich przechodzenia pod krzyżem na znak Zmartwychwstania Jezusa.
Zajączki dla Szpitala.
10 kwietnia nasze Misyjne Koło odwiedziło Pacjentów Szpitala im. Przemienienia Pańskiego na ul. Długiej składając życzenia wielkanocne oraz rozdając zajączki zrobione przez uczniów naszej szkoły podczas rekolekcji. Pacjenci byli bardzo wzruszeni i wdzięczni prosząc o przekazanie pozdrowień dla wszystkich Uczniów i Nauczycieli naszej Szkoły.

Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic
Wizyta w siedzibie Papieskiej Organizacji Kościoła w Potrzebie.

17 marca kilkoro z nas odwiedziło siedzibę Papieskiej Organizacji Kościoła w Potrzebie. Pan Tomasz Zawal zapoznał nas z działalnością Organizacji oraz pokazał nam bardzo trudne życie naszych rówieśników w Kamerunie. Największe jednak emocje wywołały u nas informacje dotyczące życia dzieci w ogarniętej wojną Syrii. Podczas wcześniejszych spotkań naszego Misyjnego Koła postanowiliśmy zbierać pieniądze, które dostawaliśmy od Rodziców na różnego rodzaju smakołyki i podzieliśmy się nimi. Przeznaczyliśmy je na projekt, którego podjął się Kościół w Potrzebie mianowicie odbudowę Szkoły w Maluli(Syria). Otrzymaliśmy w ramach podziękowania 2 rysunki dzieci z Syrii: jeden przedstawiający obraz wojny czyli straszną rzeczywistość w której żyją na co dzień nasi syryjscy rówieśnicy oraz rysunek, który przedstawia głębokie pragnienie każdego z tych dzieci czyli gołębia symbolizującego pokój. Na zakończenie spotkania każdy z nas otrzymał dziesiątkę różańca zrobioną przez prześladowanych chrześcijan. Obiecaliśmy modlitwę w Ich intencji.

Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic


Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic

Paczka dla Dzieci z Tajlandii

Dosłownie trzy dni temu dowiedzieliśmy się że dotarła paczka do Dzieci z Sierocińca w Mae Sot(Tajlandia).lol To niesamowita radość, że możemy zobaczyć Dzieci, które cieszą się z przesłanej paczki.clap Nyan Lin( Opiekun Ośrodka) napisał do nas parę słów na facebooku z podziękowaniami oraz przesłał zdjęcie.say cheese!

Image and video hosting by TinyPic
Archidiecezjalny Dzień Misyjny Dzieci 2017
14 stycznia kilkoro spośród nas uczestniczyło w Archidiecezjalnym Dniu Misyjnym Dzieci w Śremie. Podczas Mszy Świętej, której głównym celebransem był Biskup Damian Bryl mogliśmy złożyć w darze ofiary uzbierane podczas tegorocznego kolędowania na rzecz dzieci z Tajlandii. Nie nudziliśmy się ani przez chwilę bo program był bardzo bogaty. Mogliśmy wspomóc sierociniec dzieci w Zambii poprzez kupienie losów na loterii fantowej. Mieliśmy możliwość poznania Księdza Jacka Stępczaka, który wiele lat spędził w Zambii opiekując się dziećmi z wyżej wymienionego sierocińca. Oglądaliśmy prezentację, którą przygotował oraz filmiki, które ukazywały codzienne życie dzieci z Zambii. Słuchaliśmy opowieści, które powodowały nasze wzruszenie jak choćby ta, że największym skarbem dla jednego z tych dzieci były papierki po cukierkach podczas gdy my jeszcze niedawno otrzymaliśmy tak wiele prezentów na Boże Narodzenie. Tym bardziej cieszyliśmy się, że mieliśmy możliwość wspomóc ten sierociniec.in love Wysłuchaliśmy także koncertu kolęd przygotowanego przez uczniów i nauczycieli szkoły muzycznej w Śremie.music Największa jednak radość czekała na nas podczas ogłaszania wyników konkursu na kolędowanie misyjne ponieważ okazało się, że zajęliśmy w nim pierwsze miejsce.lol
Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Strona 2 z 16 < 1 2 3 4 5 > >>
Facebook
Logowanie
Nazwa Uytkownika

Haso

Zapamitaj mnieZapomniane haso?
Muzyka